Svatby

Svatební obřad v prostorách jedinečné kulturní památky láká nejeden budoucí manželský pár. Vdechnout svému „Velkému dni“ výjimečnou atmosféru, využít tajemné pnutí historických míst a říct své touhou se tetelící „ano“ můžete na hradě hned ve dvou prostorách.

Slib manželství pod dohledem Panny Marie


Kaple Nanebevzetí Panny Marie Hradní kaple Nanebevzetí Panny Marie je bezpochyby skvostem zdejšího panství, a tak sem čím dál častěji míří kroky slavnostně oděných svatebčanů, aby jedinečnému okamžiku spojení dvou jedinců v manželský pár dodaly význam, jaký mu právem náleží.

Kde vtančit do manželství

Taneční síň Poměrně malá kaple však nepojme velké svatby. Pro takové se hodí skvostný Taneční sál ve druhém patře jižního paláce. Neméně okázalý prostor má neobyčejný dar nádherné akustiky. Ať slib manželský rozechvěle a nesměle pípnete či jej směle pronesete nahlas, můžete si být jisti, že ho uslyší i ti úplně vzadu.

Trocha teorie před svatbou

Na Švihově můžete uzavřít jak civilní, tak církevní sňatek. Pokud se rozhodnete pro přípitek, fotografování či jiné aktivity mimo prostory konání obřadu, vyjde vám správa hradu, bude-li to možné, vstříc, ale vše je nutné předem domluvit. Zároveň se od vás očekává jistá disciplinovanost, vždyť budete v prostorách národní kulturní památky. Například se připravte na to, že je nutné dodržet počet nahlášených svatebních hostů a časový harmonogram.

Kde vám řeknou víc?

Městský úřad Švihov

kontaktní osoba: Zdeněk Urbánek
adresa: Nám. Dr. E. Beneše 38
 340 12   Švihov
telefon: +420 376 393 244
e-mail: mu-svihov@klatovsko.cz
  

Římskokatolická farnost Švihov

kontaktní osoba: P. Adam Lodek
adresa: Komenského 92
 340 12   Švihov
telefon: +420 376 393 218
e-mail: farnostsvihov@email.cz

Víte že…

Víte, že národní park České Švýcarsko zdobí Pravčická brána, největší skalní most v Evropě? Ze zdejších kamenných vyhlídek je úchvatný rozhled na zalesněný kraj, posetý pískovcovými skalami.