Pro školy a rodiče s dětmi

Máte chuť přijet na švihovský hrad se skupinou dětí? Zajímá vás spíše zábavná forma nebo upřednostňujete vzdělávací prohlídku? Jste dospělí a jedete k nám na výlet s dětmi? Na této stránce najdete nabídku právě pro vás.

Pro nejmenší školáky: „Jak se žilo na hradě“

Školní prohlídka pro MŠ a 1. až 4. třídy ZŠ

Délka 30 minut, vstupné 60 Kč

Kdo na hradě žil? Proč hrad postavil? Jak se takový hrad ubránil nepříteli? A jak se tu bydlelo? To všechno se děti dozvědí během návštěvy hradu. Průvodce vás zavede například do ložnice hradní dámy, do hodovní síně nebo do zbrojnice. Během návštěvy si vyslechnete i zajímavou starou pověst...

Školní prohlídka: „Proti proudu času“

Pro skupiny žáků 4. až 9. třídy ZŠ

Délka 60 minut, vstupné 80 Kč

Vydejte se u nás proti proudu času a dozvíte se jistě něco nového. Prozkoumáte hrad, který toho opravdu hodně pamatuje, a společně s průvodcem sepíšete hradní kroniku. Všichni budou mít nějakou roli a bude potřeba spolupracovat. Někdo z vás bude písařem, jiný zase strážcem času. Přijedete se spolužáky ve 21. století, ale v hradě doputujete nakonec až do století čtrnáctého!

Prohlídka je doplněná jednoduchými aktivitami, které jsou přizpůsobeny úrovni žáků. Vhodné i pro letní tábory.

Didaktická prohlídka: „Příběh jednoho hradu“

Vzdělávací program vhodný pro žáky 6. až 9. třídy ZŠ

Délka 75 minut, cena 120 Kč

Poznejte opravdový příběh jednoho hradu! Jak se ze sídla jedné rodiny stane památka? V dějinách se střídají různá období a hrad zase střídá majitele. Vydejte se s námi na prohlídku a objevíte, jak se hrad proměnil, kdo hrad vlastnil a co všechno se tu dělo. Každá doba přináší něco nového, něco prospěšného i něco zlého. Hrad ale ustojí hodně!

Prohlídka je doplněná jednoduchými aktivitami, které jsou přizpůsobeny úrovni žáků.

Hrad pro rodiny s dětmi

Prohlídka pro děti od 4 do 10 let s doprovodem.

Délka 60 minut, cena jako u základního okruhu.

Pojďte na návštěvu! Zve vás samotný hradní pán, Půta Švihovský. Rád přivítá na hradě všechny děti i s jejich doprovodem. Vydáte se do nekrásnějších hradních komnat. Poznáte, jak Půta bydlel, ale i jak pracoval a cestoval, seznámíte se s jeho rodinou. Aby nás prohlídka více bavila, budete plnit jednoduché úkoly a na závěr vás čeká překvapení!

Prohlídky probíhají jen ve vyhlášených termínech během července a srpna. Doporučujeme zakoupit online vstupenku předem.

Nabídka pro ostatní skupiny (školní, táborové a jiné)

Máte svou vlastní představu o prohlídce? Je nějaké téma, které chcete na hradě zdůraznit? Prohlídku a její konkrétní podobu můžeme podle toho domluvit. Rádi provedeme jakoukoli skupinu - děti různého věku, zájmové skupiny, tábory, studenty středních škol apod.

Rychlý kontakt

Nevíte si rady? Nevadí, ozvěte se nám, rádi vám poradíme.

9407842C-D2AF-4D98-8BF6-8A7FBD413D45

Mgr. Linda Sikytová

  • pracovník návštěvnického provozu
  • BE8524BE-6F17-4546-AA87-2998DE46E495 376 393 378, 774 322 619
46F7E700-59DD-49E2-B445-AA370B18658A Švihov
Žižkova 1/, Švihov 34012