Švihov

oficiální webová prezentace státního hradu

Dnešní návštěvní doba

Z důvodu omezené kapacity prohlídek ve skupinách může docházet k delšímu čekání. Děkujeme, že máte trpělivost s tímto mimořádným opatřením. Můžete také zakoupit vstupenky online v předprodeji!

Zavřít

Po stopách Černínů na cestě ze Švihova do Chudenic

Společenské akce

Ze Švihova do Chudenic po starých černínských cestách pěšky nebo na kole. Cesta bude značena od švihovského hradu, se zastávkami a úkoly pro děti, možnost občerstvení v roubence na Chlumské (zhruba v polovině cesty), přes Starý zámek, cíl trasy bude na Bolfánku (rovněž možnost občerstvení).

Pro turisty i cyklisty je připravena stezka od švihovského hradu do nedalekých Chudenic. Turistická procházka s mapou vás provede krajem Černínů. Cesta bude značena od švihovského hradu a povede přes Starý černínský zámek na rozhlednu Bolfánek s mnoha zastaveními na zajímavých místech a úkoly pro děti. Cílem cesty bude Starý zámek v Chudenicích a úplný konec bude na Bolfánku, kde je možnost občerstvení.

Trasa dlouhá 12 km povede lesnatým porostem s krásnými výhledy do kraje. Na konci čeká pro všechny odměna ( volné nebo zlevněné vstupné na rozhlednu Bolfánek). Na cestu zpět je připraven autobus. Trasa je vhodná i pro rodiny s dětmi

Start – nádvoří  hradu Švihov 10 – 12 hod

Cíl – rozhledna  Bolfánek

Odjezdy autobusů z Chudenic v 15 a v 17 hodin

Související akce

Výstava

Černínskou krajinou Chudenicka a Švihovska na hradě Švihov

  • Švihov ()
  • 1. 7. 2021–31. 10. 2021
  • 10.00–16.00