Informace pro návštěvníky

Parkování

Parkoviště je od hradu vzdáleno přibližně 100 m, což znamená minutu až dvě pěší chůze po rovině. Parkovné je městem stanoveno na 20 Kč za 3 hodiny stání.

Přístupnost

PRO NÁVŠTĚVNÍKY S POHYBOVÝM OMEZENÍM NABÍZÍME NOVÝ ZPŮSOB ZPŘÍSTUPNĚNÍ HRADU POMOCÍ VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKY!

Bezbariérový na hradě je běžný přístup na nádvoří a do venkovní části občerstvení. Pomocí nájezdu je možné navštívit výstavní sál, pokladnu a přízemí hradu. Díky plošině je přístupný i sál ve špýcharu, kde jsou pořádány některé kulturní akce.

Zvířata

Živá zvířata máme na hradě rádi, ale vstup na prohlídky hradu jim nedovolujeme. Volný vstup na vodítku nebo ve schránce mají mazlíčci na nádvoří, do venkovní části občerstvení a na cestách v okolí hradu.

Cyklisté

Cyklisté jsou na hradě vítáni. K dispozici jsou venkovní stojany, základní výbava pro opravu jízdního kola. V případě nutnosti rádi kolo uschováme po dobu prohlídky.

Pro děti

Pro děti jsme u vstupenkové pokladny umístili malý koutek s omalovánkami. Pro rodiče s dětmi nabízíme zvláštní prohlídky.

Občerstvení

Hradní krčma na nádvoří hradu nabízí základní občerstvení – teplé a studené nápoje, drobné pochutiny a jídlo, případně polévky. Nevaříme.