Švihov

oficiální webová prezentace státního hradu

Dnešní návštěvní doba

Prohlídkový okruh PO VODĚ KOLEM HRADEB na lodičkách odstartujeme 1. 6. 2022

Zavřít

Informace pro návštěvníky

Zde najdete odkazy praktické informace potřebné pro návštěvu hradu

Parkoviště

Parkoviště je od hradu vzdáleno přibližně 100 m, což znamená minutu až dvě pěší chůze po rovině. Parkovné je městem stanoveno na 20 Kč za 3 hodiny stání.

Bezbariérový přístup

PRO NÁVŠTĚVNÍKY S POHYBOVÝM OMEZENÍM NABÍZÍME NOVÝ ZPŮSOB ZPŘÍSTUPNĚNÍ HRADU POMOCÍ VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKY!

Bezbariérový na hradě je běžný přístup na nádvoří a do venkovní části občerstvení. Pomocí nájezdu je možné navštívit výstavní sál, pokladnu a přízemí hradu. Díky plošině je přístupný i sál ve špýcharu, kde jsou pořádány některé kulturní akce.

Mazlíčci

Živá zvířata máme na hradě rádi, ale vstup na prohlídky hradu jim nedovolujeme. Volný vstup na vodítku nebo ve schránce mají mazlíčci na nádvoří, do venkovní části občerstvení a na cestách v okolí hradu.

Cyklisté

Cyklisté jsou na hradě vítáni. K dispozici jsou venkovní stojany, základní výbava pro opravu jízdního kola. V případě nutnosti rádi kolo uschováme po dobu prohlídky.

Zázemí pro děti

Pro děti jsme u vstupenkové pokladny umístili malý koutek s omalovánkami. Pro rodiče s dětmi nabízíme zvláštní prohlídky.

Občerstvení

Hradní krčma na nádvoří hradu nabízí základní občerstvení – teplé a studené nápoje, drobné pochutiny a jídlo, případně polévky. Nevaříme.