#zahradbou ŠVIHOVSKÉHO hradu (101-120)

Nahlédněte s námi za hradbu švihovského hradu! Dalších dvacet nahlédnutí za hradbu od 2. 2. 2021 do ?

obsah dílů 101 - 120:

Nejnovější díly:

hlavní obsah seriálu

26. 2. 2021
Zastřešení Bílé bašty

V minulém příspěvku se na nás těšily postavy z výstavy Za tajemstvím Popelčina střevíčku. Takto se stavěla střecha ve věži, které teď vládnou... Bylo to v roce 1997?

23. 2. 2021
Popelka se těší na návštěvníky

I v zimě oprašujeme výstavu o Popelce. Všechny postavy už se těší, až se hradní bašta rozezní hudbou a dupáním návštěvníků po dřevěných schodech. Kdo a kdy letos jako první vyzkouší střevíček na výstavě Za tajemstvím Popelčina střevíčku?

19. 2. 2021
Fotografování stropu je oříšek

Přefocení stropu není úplně jednoduchá věc - zakrývání oken (levá část obrázku), skládání desítek obrázků... Naše amatérské pokusy a přípravy na opravdové focení z dáli sleduje fotograf Jiří Strašek. Vpravo dole jsou vidět nedokončené kazety, které se budou instalovat na jaře! Potom to spustíme na ostro!

16. 2. 2021
Hrad na bílo

Při oblevě, když jsou kameny ještě pořádně zmrzlé, se nám hrad nakrátko zbarvuje do bíla!

12. 2. 2021
Noční hrad bez osvětlení? Téměř...

Noc – mráz – výpadek proudu! Měla to být večerní fotka bez osvětlení, které na hrad všelijak prosvětluje z pouličního osvětlení. Čekali jsme na příležitost a nyní přišla. Uprostřed expozice však elektřina naskočila. Původní záměr tedy nevyšel, ale zajímavý efekt způsobilo osvětlení za hradem, na nádvoří, z otevřených dveří i ve vratech stodoly…

9. 2. 2021
Vysoká střecha nad špýcharem?

Na přelomu milénií pokračovalo zvyšování krovu budovy, které dnes říkáme špýchar. Máme pouze dvě fotografie a jak je vidět, byla však provedena pouze část vzletného záměru. Později se přistoupilo k návratu zpět k nižšímu krovu, který se dochoval z mladší doby.

2. 2. 2021
Nejen Kašperka zde rostla!

Po druhém zvýšení věže Kašperky přišlo další zvyšování. Budovy vedlejšího špýcharu, dříve snad purkrabství. Před vybudováním nového krovu však bylo nutné přestavět mladší cihelnou zeď na pravou kamennou. Začátkem roku 1997 zde opět zavládl čilý stavební ruch...