Švihov

oficiální webová prezentace státního hradu

Dnes zavřeno

Z důvodu omezené kapacity prohlídek ve skupinách může docházet k delšímu čekání. Děkujeme, že máte trpělivost s tímto mimořádným opatřením. Můžete také zakoupit vstupenky online v předprodeji!

Zavřít

Hrad Švihov připravil Hradozámeckou noc 2020

Oblíbená Hradozámecká noc tradičně zakončí hlavní turistickou sezónu 2020. V sobotu 29. Srpna čeká návštěvníky kromě inscenovaných nočních prohlídek hradu také komponovaný pořad. Ten přinese i dvě novinky!

Oblíbená Hradozámecká noc tradičně zakončí hlavní turistickou sezónu 2020. V sobotu 29. Srpna čeká návštěvníky kromě inscenovaných nočních prohlídek hradu také komponovaný pořad. Ten přinese i dvě novinky!

Hrady Půty Švihovského aneb Promítání o hradech na hradě, tak se jmenuje letošní komponovaný pořad, připravený  na Hradozámeckou noc do švihovského hradního špýcharu. Zde budou představeny amatérské filmy o hradních zříceninách na západě Čech, spjaté s osobou nejvýznamnějšího majitele Švihova, Půty Švihovského z Rýzmberka. Vedle hraných filmových dokumentů o hradech Švihovu a a Novém Hernštejnu u Kdyně jsou připraveny i dvě žhavé novinky. Filmy o Příběnicích a Novém hradu u Kunratic.

Program Hradozámecké noci 2020: Hrady Půty Švihovského aneb Promítání o hradech na hradě

20:00 – zahájení programu

20:05 – film o hradu Švihov

20.25 – střípky z natáčení na hradě Švihov

20.35 – film o hradu Příběnice (novinka)

21.00 – film o hradu Nový Herštejn

21:25 - novinky z TV seriálu

21:35 – film o hradu Nový hrad u Kunratic (novinka)

Program uvádí  Libor Marek, moderátor TV seriálu Pověsti a záhady českých hradů, vstup 50,- Kč.