Švihov

oficiální webová prezentace státního hradu

Dnes zavřeno

Plánované adventní a zimní zpřístupnění hradu je zrušeno. Otevřen bude pouze venkovní dvůr pro návštěvu exteriéru. Děkujeme za pochopení!

Zavřít

Pěvecký sbor Canticorum vystoupil pro nový zvon do hradní kaple a daroval vybrané vstupné

Benefiční koncert Canticorum zpívá, aby nový zvon na Švihově byl – a bil! se uskutečnil v sobotu 2. dubna 2016. Veškeré dobrovolné vstupné bylo věnováno na výrobu zvonu - vybralo se více, než jsme čekali.

Pěvecký sbor Canticorum věnoval projektu výroby nového zvonu pro švihovskou hradní kapli své nadšení a energii. Dalším vystupujícím souborem byl pěvecký sbor gymnázia v Rokycanech. Celý sobotní podvečer pod názvem Canticorum zpívá, aby nový zvon na Švihově byl – a bil! se proměnil v příspěvek 17 097 Kč, který byl věnován jako finanční dar na výrobu zvonu.

Všem účinkujícím a účastníkům koncertu patří veliké poděkování. Doufejme, že hlas zvonu, který bude promlouvat všem, bude také tak trošku jejich vlastním hlasem.

Související akce

Související zprávy

Švihovský zvon má svůj reliéf a nápisy

29. 3. 2016

Pro zvon, který v letošním roce vzniká pro švihovskou hradní kapli, byl dokončen reliéf a nápisy. Budou jej zdobit po dlouhé věky jeho bytí ve věžičce nad kaplí.

Zvon pro hrad Švihov získává pevné obrysy: vznikl voskový model

7. 3. 2016

Na začátku března začal nový zvon pro švihovskou kapli získávat svou tvář – vznikla vosková předloha.

Hliněná forma pro zvon určený do švihovské hradní kaple

15. 2. 2016

Při návštěvě zvonařské dílny jsme viděli hliněnou formu pro zvon určený do švihovské hradní kaple.